Foreninger på I.P. Schmidt

Der er rigtig mange aktiviteter i Seniorhuset i.P. Schmidt. Nedenfor kan du finde kontakt oplysninger på de forskellige foreninger. Kontakt den enkelte forening, hvis du ønsker mere information om aktiviteterne.

Foreninger, der er registrerede medlemmer af Seniorhuset I.P. Schmidt:

Brugerrådet

Mary Larsen
maggelarsen@gmail.com

http://www.seniorhuset-ips.dk

Danske Seniorer

Hanne Grølsted

Tove Bertelsen

tove.bertelsen@bolinu.net

http://www.fredericia-aeldreklub.dk

Nordbo Senior

Benny Lauridsen

benny.lauridsen@mail.dk

Fredericia Bridgeklub

Lone Vejlgaard

lone@caxxer.dk

Ann Frandsen

annhfrandsen@gmail.com

http://www.bridge.dk/4427

Fredericia Frimærkeklub

Aske Ehmsen

aehmsen@gmail.com

Claus Oxenbøll

claus@oxenboell.com

http://frimklub7000.dk

Hjerteforeningen

Anne Birgitte Rasmussen

birgitter@apoteket.dk

http://fredericia.hjerteforeningen.dk

Bridgeklubben Fæstningen

Uffe Gren

gren@dadlnet.dk

http://www.bridge.dk/4429/

Pensionistforeningen af 1938

Vagn Aage Dahlhus 

vaad@mail.dk 

www.pensionistforeningen1938.dk

Seniorrådet

Flemming Larsen

f.larsen@lic-mail.dk

www.fredericia.dk/..

Tirsdagsklubben

Kirsten Christiansen

christiansenkirsten3@gmail.com

Bente Dalgaard

dalgaard.46@mail.com

.

.