Foreninger på I.P. Schmidt

Der er rigtig mange aktiviteter i Seniorhuset i.P. Schmidt. Nedenfor kan du finde kontakt oplysninger på de forskellige foreninger. Kontakt den enkelte forening, hvis du ønsker mere information om aktiviteterne.

Foreninger, der er registrerede medlemmer af Seniorhuset I.P. Schmidt:

Brugerrådet

Mary Larsen
maggelarsen@gmail.com

Ellen Vestergaard

ellen.fredericia@gmail.com

http://www.seniorhuset-ips.dk

Danske Seniorer

Benny Lauritsen

Leif Staal

staalnr1@gmail.com

http://www.fredericia-aeldreklub.dk

Diabetesforeningen

Mogens Sandbæk

mogens1968@ofir.dk

Ritha Jensen

lars@toemrerlars.dk

http://fredericia.diabetes.dk

Fredericia Bridgeklub

Lone Vejlgaard

lone@caxxer.dk

Ann Frandsen

annhfrandsen@gmail.com

http://www.bridge.dk/4427

Fredericia Frimærkeklub

Aske Ehmsen

aehmsen@gmail.com

Claus Oxenbøll

claus@oxenboell.com

http://frimklub7000.dk

Bridgeklubben Fæstningen

Uffe Gren

gren@dadlnet.dk

http://www.bridge.dk/4429/

Pensionistforeningen af 1938

Vagn Aage Dahlhus 

vaad@mail.dk 

www.pensionistforeningen1938.dk

Seniorrådet

Flemming Larsen

f.larsen@lic-mail.dk

www.fredericia.dk/..

Tirsdagsklubben

Kirsten Christiansen

christiansenkirsten3@gmail.com

Bente Dalgaard

dalgaard.46@mail.com

.

Andre grupper og foreninger, der har aktiviteter i Seniorhuset:

.